Natalia Juraś najlepszym sprzedawcą

17 marca br. w naszej szkole odbył się MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „NAJLEPSZY SPRZEDAWCA ROKU 2016”.
Patronami i sponsorami konkursu byli: Powiat Kościański, Stowarzyszenie Kupców Ziemi Kościańskiej, Stowarzyszenie Przyjaciół Ratajczaka i Rada Rodziców przy ZSP w Kościanie. Patronat medialny sprawowała Gazeta Kościańska.

W eliminacjach międzyszkolnych o tytuł najlepszego sprzedawcy rywalizowało 10 uczennic ze szkół prowadzonych przez powiat kościański: z ZS w Krzywiniu, ZSP w Nietążkowie i naszej szkoły. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W I etapie uczennice rozwiązywały test obejmujący wiedzę z  przedmiotów zawodowych.

Do II etapu zakwalifikowało się 5 uczennic z najlepszymi wynikami. Finał miał formę zadania praktycznego i polegał na sporządzeniu kalkulacji cen detalicznych na podstawie faktury zakupu, wykonaniu wywieszki cenowej, realizacji zamówienia klienta, wypełnieniu druku wpłata gotówkowa oraz  ustaleniu stanu końcowego gotówki w kasie.

Ostatecznie po dwóch etapach konkursu międzyszkolnego największą ilość punktów otrzymała uczennica z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie - Natalia Juraś i  uzyskała tytuł „Najlepszego sprzedawcy roku 2016”.

Pozostałe miejsca:

II - Katarzyna Kozłowska z ZSP w Nietążkowie

III -  Aneta Wierzejewska z ZSP w Kościanie

IV -  Izabela Walkowiak z ZSP w Kościanie

V -  Weronika Kustosz z ZSP w Kościanie

Nazwiska zwycięzców ogłoszono podczas gali finałowej. „Najlepsi sprzedawcy” otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów.

Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy uczestnikom konkursu wręczyli: Starosta Kościański Bernard Turski, Wicestarosta Stefan Stachowiak, Przewodniczący Rady Miasta Kościana Piotr Ruszkiewicz, Dyrektor ZSP w Kościanie Małgorzata Durek, Wicedyrektor ZSP w Kościanie Anna Ruszkiewicz, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Kupców Ziemi Kościańskiej Dominik Wieszczeczyński, członek Zarządu Stowarzyszenia Kupców Ziemi Kościańskiej Jan Gierszal oraz Przewodnicząca Rady Rodziców przy ZSP w Kościanie Katarzyna Barłożyk.

„Najlepszy sprzedawca Roku 2016”, Natalia Juraś, otrzymała ufundowany przez Stowarzyszenia Kupców Ziemi Kościańskiej trzymiesięczny płatny staż w jednym ze sklepów stowarzyszenia.

Inicjatorką międzyszkolnego konkursu była i nad całością prac konkursowych czuwała Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Kościanie Małgorzata Durek.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele ZSP w Kościanie:
Walentyna Zep oraz Barbara Kaźmierczak-Misiorna.