Poczuj chemię do nauki z GAZ-SYSTEM S.A.

17 listopada 2017 roku odbyły się w naszej szkole bezpłatne warsztaty edukacyjne zorganizowane przez Centrum Edukacji Smart Lab w mieniu Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ SYSTEM S.A., w których wzięły udział następujące klasy: I BEM, IV TGG, III TGG oraz III TBM.

Celem warsztatów było zwiększenie poziomu wiedzy uczniów na temat powstawania oraz wykorzystania paliw gazowych i bezpiecznej eksploatacji gazociągów przesyłowych. Omówiono również korzyści wynikające z realizowanej w naszej gminie inwestycji tj. budowy gazociągu Lwówek – Odolanów.

Na wstępie Pani Magdalena Mechlin przedstawiła informacje o spółce GAZ-SYSTEM S.A. - sponsorze warsztatów. Kluczowym zadaniem spółki jest zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce oraz transport paliw gazowych siecią przesyłową o łącznej długości ponad 10 900 km na terenie całego kraju. GAZ-SYSTEM jest też właścicielem spółki Polskie LNG, która została powołana do budowy terminalu skroplonego gazu ziemnego LNG w Świnoujściu.

Po prezentacji firmy uczniowie przystąpili do wykonywania doświadczeń pod okiem pani dr inż. Anny Mietlarek-Kropidłowskiej oraz pana mgr inż. Przemysława Mietlarka.

Następnie został przeprowadzony konkurs o charakterze edukacyjnym z wiedzy pozyskanej w czasie warsztatów wraz z wręczeniem dyplomów i atrakcyjnych nagród.

Klasa I BEM

I miejsce Łukasz Pieśniak
II miejsce Filip Jackowski
III miejsce Sandra Frąckowiak

Klasa IV TGG

I miejsce Maja Marcinkowska
II miejsce Michał Mania
III miejsce Sandra Kaźmierczak

Klasy III TGG oraz III TBM

I miejsce Alicja Jankowiak
II miejsce Norbert Mikuła
III miejsce Łukasz Gierczyński

Ponadto każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominek.

Na koniec spotkania wyprodukowaliśmy lody, zamrażane w ciekłym azocie i sporządzone jedynie z naturalnych składników.

Katarzyna Rygielska