Wyjazd do Domu Dziecka „Droga”

W dniu 29.09.2017 roku odbył się wyjazd młodzieży naszej szkoły do Domu Dziecka „Droga” w Wolsztynie. O godzinie 16.15 grupa jedenastu osób  wraz z opiekunem wyruszyła w drogę. Jechała z nami również absolwentka naszej szkoły - Jagoda, która bardzo zżyła się z dziećmi podczas poprzednich wyjazdów. Byliśmy pełni nadziei na powodzenie misji (wszystkie osoby jechały pierwszy raz). Mieliśmy ze sobą artykuły spożywcze zebrane na terenie naszej szkoły dla podopiecznych Domu Dziecka. Dostarczyliśmy je bezpiecznie dzięki firmie transportowej pana Leciejewskiego. Na początku wizyty byliśmy troszkę skrępowani, jednak zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani przez dyrektora placówki Pawła Dulko oraz wychowawczynie - Beatę Kwiatkowską i Alicję Kempę, i co najważniejsze, przez wychowanków. Dzieci lgnęły także do naszej Opiekunki wyjazdu i opowiadały o swoich ostatnich sukcesach. Przybyliśmy w czasie, gdy na terenie Domu Dziecka trwało spotkanie zorganizowane dla rodzin zastępczych. Było ognisko z kiełbaskami, ciasto i napoje. Z biegiem czasu dzieci oswoiły się z nami i zaprosiły do wspólnej zabawy. Było naprawdę miło i rodzinnie. Dzieci okazały się niezwykle kochane. Przytulały się do nas, rozmawiały z nami i chętnie się bawiły. Graliśmy w piłkę siatkową, huśtaliśmy się na huśtawkach i biegaliśmy. Było mnóstwo śmiechu, ale także chwil wzruszenia. Na koniec dyrektor Domu Dziecka w imieniu wychowanków podziękował nam za produkty spożywcze, które  przywieźliśmy i przywozimy od 12 lat.

Trudno było się rozstać.  Droga powrotna minęła w bardzo sentymentalnej atmosferze. Wyjazd ten stanowił dla nas prawdziwą lekcję życia.

Opiekunem grupy była p. Katarzyna Marciniak-Helińska.

Karolina Jordanowska z kl. 4TBM i Dominika Kędzierska z kl. 3LO