Ekonomiści z klasy 2 TEG w FKS Okucia Okienne i Drzwiowe w Bronikowie

We wtorek 12 marca 2019 roku, my ekonomiści z klasy II TEG, udaliśmy się na wycieczkę przedmiotową do Firmy FKS Okucia Okienne i Drzwiowe w Bronikowie.

Firma powstała w 1998 roku. Od początku swego istnienia jest ukierunkowana na wysoką jakość oraz szybkość realizacji zamówień. Produkcja w 60% jest przeznaczona jest na eksport. Wyroby tworzy się tylko pod konkretne zamówienia, m.in. dla przedsiębiorstwa Drutex.  Główną specjalnością zakładu jest produkcja aluminiowych klamek do okien i drzwi. FKS w swej działalności opiera się na nowoczesnych technologiach produkcyjnych. W produkcji wykorzystywane są materiały odporne na zużycie i warunki atmosferyczne. Na prawie 10000 m2 powierzchni pracuje około 250 pracowników; jest to więc duże przedsiębiorstwo. Zakład, na przestrzeni dwudziestu lat swej historii, został uhonorowany wieloma certyfikatami potwierdzającymi wysoką jakość produktów.

Głównym celem naszej wycieczki było poznanie firmy FKS od strony produkcji i funkcjonowania magazynu. Miało to pogłębić naszą wiedzę ekonomiczną w zakresie działania przedsiębiorstwa. Mogliśmy zobaczyć jak powstaje wyrób gotowy - klamka, od początku aż do znalezienia się w magazynie. Przechodząc przez kolejne wydziały, m.in. odlewnię, szlifiernię i lakiernię, poznawaliśmy tajniki tworzenia wyrobów. Mogliśmy również poznać zasady funkcjonowania magazynu wysokiego składowania i przyjrzeć się  jak pracują wykorzystywane w przedsiębiorstwie maszyny. Z uwagi na nasze zainteresowanie funkcjonowaniem zakładu, przebiegiem produkcji i sprzedażą, nie obyło się bez pytań. Na każde zadane przez nas pytanie otrzymywaliśmy wyczerpujące odpowiedzi.

Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez pracowników Firmy FKS, a cała wycieczka upłynęła szybko, czas minął niepostrzeżenie. Nie chcieliśmy uwierzyć, że za nami trzy godziny zwiedzania.

Cele wyjazdu zostały zrealizowane. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia, które mamy nadzieję, zaowocują w przyszłości.

 Aleksandra Kostrzewa

Weronika Majorczyk

 

powrót Drukuj