„Sąd nad Papierosem”

Podczas lekcji Wiedzy o społeczeństwie, sala nr 24 w naszej szkole zamieniła się w… salę rozpraw. W warunkach jak najbardziej zbliżonych do tych z prawdziwych rozpraw sądowych przeprowadziliśmy  „Sąd nad Papierosem”.

Zarówno oskarżyciel, jak i oskarżyciel posiłkowy (chorujący na nowotwór z powodu palenia papierosów), starali się przekonać sąd oraz zebranych o szkodliwości palenia. Przytaczali naukowe
 racjonalne argumenty.

Obrońca oraz sam oskarżony- Papieros (który momentami zachowywał się skandalicznie - był arogancki, butny, śmiał się i drwił z uzależnienia i choroby oskarżyciela posiłkowego), wysuwali szereg argumentów. Posługiwali się również dokumentacją filmową.  Obie strony powoływały świadków spośród zebranej publiczności. Emocje momentami sięgały zenitu. Rozprawa zakończyła się wyrokiem skazującym dla oskarżonego.

Paulina Dogiel i Kinga Makowska z klasy 2LOp

Lekcja u p. Katarzyny Marciniak-Helińskiej