„Czerwony Kapturek” w „Beniaminku”

Dnia 8 lutego 2019 r. 4 uczennice naszej szkoły wzięły udział w występach  „Czerwonego Kapturka” w Przedszkolu Niepublicznym „Beniaminek” w Kościanie. Postaciom uszytym przez opiekuna wyjścia, głosu udzieliły następujące osoby: Hania (1w)- Czerwony Kapturek; Kasia (2HMS)- Gajowy; Dagmara (2HMS) – wilk, Marcelina (2TOR)-  Babcia i Mama.

Spotkanie z bardzo wymagającą widownią poprzedzone było próbami w szkole, podczas których uczyłyśmy się m.in. jak podkładać głos animowanej postaci, żeby zachowywała się bardzo realistycznie. Było to niezwykłe doświadczenie w naszym życiu. W piątkowym spotkaniu wzięło udział ponad 40 dzieci z przedszkola wraz z opiekunkami. Najmłodsze dzieci miały 2,5 roku, najstarsze 7. Bardzo spontanicznie reagowały na nasz występ, żywo uczestniczyły w akcji, pomagały postaciom i wykonywały różne zdania przekazywane przez narratora, którym była nasza opiekunka. Akcja naszego Kapturka działa się w Kościanie i lesie w Racocie. Wilk ostatecznie trafił do ZOO w Poznaniu. Bajka była bez przemocy. Na temat bezpieczeństwa dzieci rozmawiały z nami po zakończeniu przedstawienia. Była to niezwykle pouczająca dla nas rozmowa. W ogóle było to dla nas niesamowite spotkanie, pełne ciepła, radości i nowych doświadczeń. Przygotowałyśmy szereg niespodzianek. Jedną z nich było to, że dzieci mogły zapoznać się z pacynkami po zakończeniu występu oraz z ogromnym wilkiem, w którego wcieliła się Kasia. Każde dziecko dostało od nas słodki upominek, balon i materiały do kreatywnej działalności w dogodnym terminie.

Hania, Kasia, Dagmara i Marcelina

Opiekunem wyjścia była p. Katarzyna Marciniak-Helińska