Zdobywamy nowe doświadczenia

6 czerwca, to nie tylko rocznica „lądowania aliantów” w Normandii, ale i „lądowanie”  uczniów 3TE, 2TEG i 3Cbm w parku trampolin Jump Arena. Dzisiejszego poranka uczniowie naszej szkoły mogli poczuć się jak dzieci aktywnie spędzając czas na trampolinach, w basenie z gąbkami, czy w strefie fitness, w poznańskim centrum rozrywki na Grunwaldzie. Piękny, kolorowy budynek i utrzymane w atrakcyjnych szarościach i zieleniach wnętrza, zachęcały do dobrej zabawy.

Kolejną atrakcją była wizyta w ŠKODA Auto Lab. Laboratorium samochodowe Škody jest najnowocześniejszym obiektem tego typu w Polsce. To doskonałe miejsce do spędzania czasu, a zarazem niezapomniana zabawa połączona z cenną nauką. Na naszych uczniów czekało pięć stref: „Bezpieczeństwo”, „Technologia”, „Eko”, „Bezpieczna podróż”, „Kino”.

W pierwszej można było na własnej skórze doświadczyć różnych sytuacji drogowych, również i tych najbardziej ekstremalnych. Nasza młodzież skorzystała ze symulatora zderzeń  i dachowania (nie były to łatwe przeżycia!). W strefie „Technologia” uczniowie zaznajomili się z  parametrami technicznymi samochodu i zrozumieli jak ważne są: zawieszenie i poduszki powietrzne. Kolejny punkt ekspozycji poświęcony był ekologii i zrozumieniu prostej prawdy, że auto nie musi być wrogiem natury. W sektorze „Bezpieczna podróż” młodzież dowiedziała się jakiego ciężaru nabiera nasze własne ciało lub niezabezpieczone w aucie przedmioty w momencie zderzenia przy dużej prędkości. W kinie zaprezentowane zostały filmy edukacyjne poświęcone bezpiecznej jeździe i umiejętności zachowania się na drodze. Po tych „lekcjach”, każdy z obecnych mógł skorzystać z przygotowanych interaktywnych atrakcji.

Opiekunowie: Beata Witiuk, Dorota Łączyńska i Lilianna Kociałkowska