Zawody strzeleckie

W piątek 26 października 2018 roku w strzelnicy LOK w Kościanie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego Szkolnej Ligi Strzeleckiej o Puchar Burmistrza Miasta Kościana i Starosty Kościańskiego. W zawodach uczestniczyły dziesięcioosobowe zespoły (5 dziewczyn + 5 chłopaków) w tym kapitan.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: kapitan – Hanna Marcinowska (1w) oraz Natalia Krawczyk (2CW), Marta Sikora (2CW), Magdalena Prałat (1TE), Zuzanna Jankowiak (1TE), Kacper Świca (1TEM), Piotr Kędziora (1TEM), Konrad Szwarc (1FŚ), Maciej Szczepaniak (3TEG) i Jakub Owsianny (2BEM). Uczestnicy zawodów rywalizowali w konkurencji indywidualnej oraz zespołowej. Uczniowie strzelali z karabinka sportowego kbks – odległość 50m, w pozycji leżąc z podpórką oraz  broni pneumatycznej (wiatrówka) – odległość 10m, w pozycji stojąc. Każdy z uczestników oddawał po 10 strzałów (3 strzały próbne i 7 ocenianych) z każdego rodzaju broni. Rywalizacja była bardzo zacięta i nasi uczniowie ostatecznie zajęli trzecie miejsce w rywalizacji zespołowej (łącznie 808 punktów) spośród sześciu zespołów. Zważywszy na to, że siedmiu uczniów naszej szkoły miało do czynienia z bronią palną po raz pierwszy, to bardzo dobry wynik. Uczniowie już zadeklarowali chęć uczestnictwa w przyszłorocznych zawodach.

Opiekun zespołu Tomasz Frąszczak.