Zakończyliśmy IV edycję programu „Młodzi w Akcji- kreatywne wyzwania- „Kronika Sportu”

W okresie od lutego do czerwca 2019, pięć uczennic z klasy 3 TE realizowało IV edycję programu Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie: Młodzi w Akcji- kreatywne wyzwania- „Kronika sportu”. „Postanowiłyśmy realizować go w trzech etapach: zbierania materiałów, realizacji najciekawszych według nas gier i zabaw oraz podsumowania. W związku z powyższym przeprowadziłyśmy wiele rozmów na ten temat z naszymi rówieśnikami, rodzicami i dziadkami. Z przyjemnością dowiadywałyśmy się jak wyglądały minione czasy w zakresie gier i zabaw, kiedy to główną rolę odgrywała wyobraźnia a nie drogie sprzęty komputerowe.

Posiadając wiedzę teoretyczną postanowiłyśmy działać! Przypomniałyśmy sobie w praktyce jak wyglądały gry: guma, kapsle (wygrała Polska!), cybergaj (stół, moneta i 2 linijki), gra w monety, zabawy ze sznurkiem (które zawsze kończą się w tym samym momencie) oraz szczur. Musimy przyznać, że bawiłyśmy się przy tym znakomicie!

Doszłyśmy do wniosku, że osoby z starsze były zdecydowanie kreatywniejsze od nas, ponieważ potrafiły wymyśleć wiele ciekawych zabaw. Współcześnie dzieci zapominają o tym, że życie bez komputerów i gier komputerowych może być interesujące. Brakuje widoków chociażby dziewczynek skaczących w gumę, lub uśmiechniętych grup dzieci bawiących się w podchody. Dziadkowie i rodzice  często narzekają na to, że młodym ludziom nie chce się w nic angażować: spędzają za dużo czasu przed ekranem telefonu i komputera, nie są w stanie się na niczym skupić, odkładają ważne rzeczy na później i tracą czas na społecznościowych forach oraz różnego rodzaju grach komputerowych. Dlatego ważne jest żeby pokazać, albo przypomnieć że jest możliwe również spędzanie wspólnego czasu bez technologii. Weronika Grzelczak 3TE”

Opiekunem projektu była p. Katarzyna Marciniak-Helińska