Wyjazd naszych fryzjerek i kucharzy do Włoch już wkrótce!

Trwają intensywne przygotowania  dwóch grup uczniów - naszych fryzjerek i kucharzy, do wyjazdu na staż zawodowy do Rimini we Włoszech w dniach 18.03.2017 – 2.04.2017 r.

20 uczennic kształcących się w zawodzie fryzjer i 20 uczniów i uczennic kształcących się w zawodzie kucharz wyruszy już wkrótce do miejscowości Rimini we Włoszech, aby odbyć  staż zawodowy. Wyjazd jest częścią projektu realizowanego przez naszą szkołę o nazwie ,,Mobilni zawodowcy z ZSP w Kościanie - aktywnymi uczestnikami europejskiego rynku pracy". Projekt finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Grupy uczniowskie zostały wyłonione w wyniku rekrutacji przeprowadzonej w naszej szkole w listopadzie. Wybrani do udziału w projekcie uczniowie i uczennice oraz ich rodzice uczestniczyli w zebraniu, na którym podano szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu. Uczestnicy projektu otrzymali wyprawki składające się z materiałów biurowych oraz podręczników do nauki języka angielskiego.

Odbyły się już zajęcia z przygotowania językowego – włoskiego oraz angielskiego, pedagogicznego i kulturowego.

Przed nami dobór garderoby roboczej i ostatnie zebranie przedwyjazdowe.

R.W.