Wycieczka przedmiotowa do Fabryki Okuć Okiennych i Drzwiowych

W pogodny, wiosenny dzień 12 kwietnia 2022 r., w ramach lekcji: Gospodarowanie zasobami rzeczowymi, uczniowie klasy 2 TEE wraz z opiekunami, udali się na wycieczkę przedmiotową do Bronikowa, do Fabryki Okuć Okiennych i Drzwiowych.

Najpierw jednak zwiedzili zabytkowy, drewniany, rzymskokatolicki kościół parafialny pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu, zlokalizowany w centrum wsi (kościół jest jednym z najciekawszych przykładów drewnianej architektury sakralnej w rejonie Śmigla - zachował m.in. oryginalne wyposażenie w stylu barokowym).

Następnie uczniowie udali się do FKS, gdzie oczekiwał na nich Pan Adam, na co dzień pracownik firmy, który tego dnia pełnił rolę przewodnika. Przybliżył  on początki powstania firmy w 1998 roku; firmy, która od samego początku ukierunkowana była na wysoką jakość wyrobów gotowych oraz szybkość realizacji zamówień. Główną specjalnością fabryki była i jest nadal produkcja aluminiowych klamek do okien i drzwi.

Uczniowie mogli zobaczyć proces powstawania wyrobów gotowych od początku aż do znalezienia się w magazynie i wysyłki; przechodząc przez wydziały m.in.: odlewnię, szlifiernię i lakiernię, mogli poznać cały proces powstawania produktów.

Kilkunastoletnia historia firmy to ciągły rozwój parku maszynowego, doskonalenie technologii, a przede wszystkim rozwijanie palety produktów.

Wycieczka pozwoliła uczniom na pogłębienie ich wiedzy w zakresie gospodarowania zasobami rzeczowymi, a przede wszystkim umożliwiła obejrzenie z bliska przebiegu procesu produkcyjnego i obrotu magazynowego.

Opiekunowie wycieczki