Wycieczka na POZNAŃ MOTOR SHOW 2017

W dniach od 6 do 9 kwietnia, Poznań Motor Show:

-  odwiedziło 135 023 miłośników motoryzacji,
                              -  przemierzyli oni 15 pawilonów,
                              -  oraz odwiedzili 170 wystawców.

Poznań Motor Show to gigantyczna impreza, która ponownie przyciągnęła tłumy entuzjastów koni mechanicznych. Przygotowano ofertę wystawową, która powinna zadowolić każdego. Wprowadzono tematyczne strefy i salony: samochodowy, motocyklowy, caravaningowy i truck.

Ósma edycja Motor Show to kilka jubileuszy:

100 lat Mitsubishi, 90-lecie Volvo, 70 lat Ferrari, 50. rocznica AMG. Decyzja o świętowaniu rocznic na targach Poznań Motor Show przez cztery światowe koncerny, to świadectwo uznania dla stworzonej przez Międzynarodowe Targi Poznańskie marki targów motoryzacyjnych, które zaliczane są dziś do europejskiej czołówki tego typu imprez.

Dla miłośników pojazdów dwukołowych i quadów salon motocyklowy skupił znamienitych producentów i ich przedstawicieli, którzy przygotowali pełne nowości ekspozycje. Liczne premiery, nowości z zakresu odzieży, części i akcesoriów. Wiele premier, pokazy stuntu motocyklowego i quadów, połączonego z driftem w wykonaniu najlepszych zawodników.

Dla tych, dla których samochód kampingowy jest idealnym rozwiązaniem na podróże i sposobem na spędzenie wolnego czasu, targi Poznań Motor Show dedykowały salon karavaningowy. Ciesząca się dużym powodzeniem ta część ekspozycji była idealnym miejscem, by zaznajomić się z pełną ofertą dedykowaną pasjonatom zwiedzania świata bez zmartwień, którzy nade wszystko cenią sobie niezależność.

Właśnie w tej imprezie – Poznań Motor Show 2017 uczestniczyliśmy.

99 uczniów z wielu klas naszej szkoły, mechaników samochodowych, techników mechaników, techników gazowników, budowlańców, elektryków oraz 5 opiekunów wyruszyło dwoma autokarami 7 kwietnia 2017 r. na spotkanie z wielką motoryzacją. Było co oglądać, bo ekspozycje wystawców były bardziej efektowne w porównaniu z rokiem ubiegłym. Uczestniczyliśmy w jakże ciekawej i miłej lekcji z zakresu techniki motoryzacyjnej. To trzeba zobaczyć, to trzeba przeżyć i poczuć. Pobyt uprzyjemniały sympatyczne hostessy, a menagerowie dealerów poszczególnych marek pojazdów, chętnie udzielali odpowiedzi na nasze pytania. Okazało się, że dyskusje o motoryzacji wciągają nie tylko facetów. Wiele pań wykazywało się całkiem dobrym motoryzacyjnym rozeznaniem. Dla niektórych miłym akcentem były liczne punkty małej i szybkiej gastronomii. Kiełbaska z grilla może i troszkę kosztowała, ale rekompensowała cenę swoimi rozmiarami, była konkretna i smaczna (informacja sprawdzona i potwierdzona). Do Kościana wróciliśmy przed 15.00. Za rok oczywiście powtarzamy wyjazd, dlaczego…, bo my lubimy samochody, skutery, motocykle i te wszystkie inne różne duże auta - też. Niektórzy pojadą, bo…… wybitnie smakuje im ta gigant kiełbaska.

Kolejna edycja Poznań Motor Show odbędzie się w dniach 5 - 8.04.2018 r.

Wycieczkę zorganizowali i przeprowadzili: Tomasz Dąbrowski, Krzysztof Klóskowski, Anna Piechalak, Łukasz Włodarczak i Robert Wojciechowski.