Lekcje z przedmiotów zawodowych w Werner Kenkel

29.05.2018 roku uczniowie Technikum Elektrycznego oraz Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie elektryk byli na wycieczce przedmiotowej w firmie Werner Kenkel w Krzycku Wielkim.

Grupa Werner Kenkel jest producentem tektury falistej, opakowań z nadrukiem fleksograficznym i offsetowym oraz materiałów POS (Point of Sale: stendy, ekspozytory, displaye). Program wycieczki był ułożony pod kątem profilu zwiedzających czyli elektryków. W trakcie zapoznawania się z procesem produkcji tektury i gotowych opakowań duży nacisk był kładziony na stronę elektyczno-automatyczną. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jedną z najnowocześniejszych tekturnic w Europie BHS 2800 o długości 140 m, która produkuje 450 m tektury/min. Prezentowany był robot układający tekturę na palecie oraz tramwaj przewożący towary po zakładzie. Mogiśmy także zobaczyć kogenerację czyli produkcję energii elektrycznej, cieplnej oraz chłodu w elektrociepłowni gazowej o mocy 1,2MW. Prezentowany był  sposób zasilania zakładu, moc i rozdział energii oraz sposoby oświetlania hali produkcyjnej.
Wyjazd zorganizowali Adam Janicki i Robert Wojciechowski