VI edycja konkursu Język niemiecki w Poznaniu

Sekcja Lingwistyczna Koła Naukowego Germanistów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach swojej popularyzatorskiej działalności zorganizowała VI edycję konkursu języka niemieckiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych  pt. JĘZYK NIEMIECKI W POZNANIU. W konkursie brało udział 250 uczniów szkół średnich
z Wielkopolski. Z tej grupy wyłoniono trzydzieści  najlepszych prac, w tym pracę naszej uczennicy - Luisy Kober z klasy III TEE, która  zakwalifikowała się do półfinału.

17 lutego w Instytucie Filologii Germańskiej, który objął patronat nad tym konkursem, odbył się II etap. W półfinale uczestnicy rozwiązywali leksykalno-gramatyczny test wyboru, musieli także dokonać transformacji zdań i wykazać się umiejętnością tłumaczenia. Luise wykazała się bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego, ale nie znalazła się w finałowej grupie. Zebrane doświadczenia i wiadomości pozwolą naszej koleżance przystąpić w przyszłym roku do kolejnej edycji konkursu.

Opiekunem uczestników konkursu była Pani Małgorzata Flieger-Pawlicka