Tydzień Języków Obcych 2017

Tydzień Języków Obcych wpisał się już na stałe w kalendarz  imprez ZSP  w Kościanie.  Jest  to  rokrocznie  dla  uczniów  czas  rywalizacji, zabawy,  uczestnictwa  w  różnych  konkurencjach, jak  też  okazja  do  sprawdzenia  swojej  wiedzy językowej. Tegoroczny  Tydzień  Języków  Obcych  trwał  od  11  do  15  grudnia.  Towarzyszyły  mu  głównie  konkursy  sprawdzające  wiedzę  teoretyczną  z  dziedziny  kultury  krajów  niemiecko  lub  angielskojęzycznych  oraz   praktyczną  znajomość  zagadnień  leksykalno – gramatycznych.   Odbywał  się  na  dwóch  poziomach  zawansowania:  dla  klas  I  i  II  oraz  dla  klas  III  I  IV.  Łącznie  w  konkursie  z  j. angielskiego  wzięło   udział  26  uczniów,  a  w  konkursie  j. niemieckiego 10  uczniów.   Oto  zdobywcy  pierwszych  trzech  miejsc:

Język  angielski  -  klasy  I i  II:

1.     Anna   Tomaszyk  1TEG -   33 / 37pkt

2.     Jagoda  Kańczak   2LO    -  31 / 37 pkt

3.     Martyna  Mania     1TEG  -  29 / 37 pkt

Język  angielski  -  klasy   III  i  IV:

1.     Szymon   Kokociński   4TBM   -  35 / 46  pkt

2.     Barbara  Kaczmarek    3LO    - 29 / 46pkt

3.     Wiktor   Piotrowicz     4TBM  -  27  /  46 pkt

Język  niemiecki:

1.     Michalina  Marcianiak   4TE  -  56, 5  /  73 pkt

2.     Kinga   Skorupińska  4TE -  54, 5  / 73 pkt

3.     Kacper  Bartkowiak   4TGG  -  47, 5 / 73 pkt

W  ramach  tygodnia  języków  obcych  został  także  zorganizowany  konkurs  karaoke,  który  cieszył  się  największym  zainteresowaniem. Zarówno  kilkuosobowe  zespoły  klasowe,  jak  i  całe  klasy, czy   soliści   chętnie  wykonywali  niemiecko  i  anglojęzyczne  wersje  wybranych  przez  siebie  utworów. Ostatniego  dnia   tygodnia,  chętni  uczniowie  przebrali  się   na  styl  wybranego  kraju  europejskiego.  Każda  przebrana  osoba  nie  tylko  wzbudzała   zainteresowanie  braci  uczniowskiej,  ale  także  była  zwolniona  w  tym  dniu  z   odpowiedzi  oraz  niezapowiedzianych  sprawdzianów.   Dodatkowo,  przez  cały  tydzień  można  było  podziwiać  wystawę   skarpet  Bożonarodzeniowych   lub  ozdób  wykonanych  przez  naszych  uczniów.