Technicy ćwiczyli nowoczesne techniki łączenia stosowane w instalacjach gazowych

18 kwietnia br. w Warsztatach Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kościanie po raz kolejny odbył się pokaz nowoczesnych technik wykonywania instalacji miedzianych metodą zaciskową. W tym roku w pokazie wzięli udział uczniowie kształcący się w zawodach technik gazownictwa oraz technik mechanik. Pokaz prowadził inż. Jarosław Czapliński z firmy Sanha z Legnicy, która jest liderem na rynku produkującym m.in. kształtki i złączki miedziane. Co roku Warsztaty otrzymują od Firmy Sanha materiały ćwiczeniowe oraz różnego rodzaju katalogi i poradniki.

Po pokazie uczniowie ćwiczyli wykonywanie połączeń zaciskowych, które coraz częściej stosowane są przy wykonywaniu instalacji gazowych.

Organizatorzy spotkania –  mgr inż. Czesław Misiorny oraz mgr inż. Katarzyna Rygielska