Spektakularny sukces Klaudii!

Konkurs „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej” został ustanowiony przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego, a tematy kolejnych edycji ogłasza Departamentem Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Tegoroczna edycja dotyczyła działalności Polaków w Bretanii.

Celem Konkursu było wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. Na konkurs wpłynęło 500 prac, w trzech kategoriach wiekowych. Ogłoszenie wyników nastąpiło w piątek 23 marca 2018 roku.,  podczas XXII Targów Edukacyjnych w Poznaniu. Gościem honorowym był Christophe Paoli, Attaché ds. nauki i współpracy uniwersyteckiej w Ambasadzie Francuskiej w Warszawie.

Sukcesem okazał się udział Klaudii Krupki uczennicy klasy ITEG, która zajęła I miejsce w kategorii – „uczniowie gimnazjów  oraz szkół ponadgimnazjalnych”. Gratulacje!

Dzięki Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie, którzy zaoferowali miejsca w autokarze, mogliśmy, wraz z grupą dziewcząt z naszej szkoły uczestniczyć w Targach Edukacji, a później oklaskiwać Klaudię podczas odbierania nagrody.