Realizujemy projekt „Bohaterowie codzienności”

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim programie „Młodzi w Akcji” organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności w ramach programu Szkoła Ucząca się. Tym razem jest to projekt: „Bohaterowie codzienności”. W naszej szkole funkcjonuje liczna grupa młodzieży, która należy do Ochotniczej Straży Pożarnej lub też do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Poprzez realizację projektu, jego koordynatorka, pragnie uhonorować działania młodych ludzi, często niedostrzegalne przez osoby postronne.

„Projekt zakłada kilka działań- o których będziemy informować Was na bieżąco. W piątkowe popołudnie 16 listopada mieliśmy możliwość realizować się poprzez działanie. Stosunkowo niewielką grupą (6 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunem) udaliśmy się na stary cmentarz parafialny w Kościanie. Pogoda nie sprzyjała zbytnio pracy, było przenikliwie zimno. Jednak daliśmy radę! Uporządkowaliśmy 2 ganki cmentarza. Po pracach porządkowych nadszedł czas zadumy. Złożyliśmy znicze na przepięknym grobie Dzieci Zmarłych Przedwcześnie. Odwiedziliśmy miejsce Dzieci zamordowanych i zmarłych w niemieckich obozach w Konstantynowie i Łodzi. Oddaliśmy również cześć poległym Powstańcom zapalając symboliczne znicze na Grobie Powstańców Wielkopolskich w kwaterze poległych w latach 1919-1921 w Kościanie”.

W imieniu uczestników wyjścia Dagmara Świtała, kl. 2 HSW
Koordynatorem projektu i opiekunem wyjścia była p. Katarzyna Marciniak-Helińska