Pomogliśmy 5 – letniej Natalce „Przesunąć Święta”!

W dniu 29 listopada 2019 roku młodzież z naszej szkoły zakończyła trwającą tylko kilka dni zbiórkę kartek świątecznych dla 5-letniej Natalki z Grabiny Radziwiłłowskiej. Dziewczynka od jakiegoś czasu choruje na glejaka mózgu. Jej stan jest ciężki, a choroba nieuleczalna, dlatego rodzice postanowili ,,przesunąć Jej Święta" i wraz z portalem internetowym utworzyli zbiórkę kartek świątecznych dla Natalki. Pani Katarzyna Marciniak- Helińska, nauczycielka m.in. historii z naszego „Ratajczaka”, która bardzo często organizuje w szkole różnego rodzaju zbiórki dla potrzebujących - nie przeszła obojętnie także obok prośby rodziców Natalki i rozpoczęła akcję zbierania kartek świątecznych dla 5-latki. Błyskawiczna reakcja dyrekcji, organizatorki a przede wszystkim nas, sprawiła, że w ciągu kilku dni zebrano aż 208 ręcznie wykonanych kartek! Na każdej z nich znajdowały się bardzo osobiste życzenia wypisane przez uczniów a niemal każda zawierała świnkę Peppę, jej rodzinę i przyjaciół- ulubione postaci Natalki.

Koszty przesyłki postanowiła pokryć moja klasa 1 LOg. W punkcie wysyłki- w sklepie „Bubuś” w Kościanie okazało się, że właściciele (absolwenci naszej szkoły) Państwo Woźniakowie, postanowili wzbogacić przesyłkę przeuroczą maskotką Peppy, grą oraz kolorowankami i książeczką, które wraz z kartkami powinny wywołać uśmiech na twarzy Małej Wojowniczki.

Sebastian Matyja, klasa 1 LOg