Pomoc dla Kresowian

W związku ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, nasza szkoła zaakcentowała swoją obecność w życiu rodaków na Litwie.

31 października w holu, przy wejściu głównym, odbyła się zbiórka: słodyczy, artykułów spożywczych środków chemicznych, książek, pomocy szkolnych, gier planszowych. Zebraliśmy: 55 kilogramów artykułów spożywczych, środki chemiczne, kilka gier planszowych oraz książki.

Zebrane dary zostaną zawiezione do Radia Poznań, a 11 listopada wyruszą w dalszą drogę do Domu Polskiego w Ejszyszkach i Wspólnoty Bożego Miłosierdzia w Solecznikach.

Cieszę się, że wśród młodych ludzi są osoby pragnące pomóc rodakom mieszkającym na Wileńszczyźnie.

Dziękuję za tak liczne zaangażowanie w przedsięwzięcie, które stanowi kontynuację z lat ubiegłych.

Lilianna Kociałkowska