Szkolenie firmy Xella dla klas budowlanych

Dnia 18 lutego 2020 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy Xella w ramach szkoleń zawodowych dla uczniów klas budowlanych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie.

Pan Janusz Adamski przeprowadził wykład na temat technologii murowania w systemie Ytong. Murowanie w systemie Ytong pozwala na wykonanie wielu rodzajów przegród - w tym jednowarstwowych ścian bez ocieplenia. Pan Janusz również przedstawił młodzieży statystyki dotyczące poszczególnych materiałów budowlanych i obalił mity krążące wokół bloczków Ytong. Przyszli budowlańcy dowiedzieli się także wiele ciekawostek o korporacji Xella.

Uczniowie w drugiej części szkolenia mieli okazję przyjrzeć się i wziąć udział w murowaniu narożnika z bloczków z betonu komórkowego. Nauczyli się też obsługi specjalnych systemowych narzędzi. Młodzież ze spotkania wyszła uśmiechnięta, z nowymi umiejętnościami w zakresie budownictwa.

Marcin Jankowiak kl. 1BEL