Odwiedzamy Pacjentów Oddziału Paliatywnego

Dnia 13.12.2017 roku w godzinach popołudniowych - my, czyli uczennice klasy 3 LO p - Klaudia Marszałek i Klaudia Chojnacka wraz z organizatorką wyjścia p. Katarzyną Marciniak-Helińską odwiedziłyśmy Oddział Paliatywny w Kościanie. Udałyśmy się tam wraz z kartkami (wykonanymi przez uczniów naszej szkoły), w których były życzenia dla Pacjentów, choinką (przygotowaną przez organizatorkę wyjścia) a także słodyczami (dostarczonymi przez kilkoro uczniów z klasy 2TGE oraz opiekuna p. Lidię Wyrzykiewicz). Po wejściu na oddział wraz z Panią Marciniak-Helińską przeszłyśmy wszystkie pokoje. Miałyśmy okazję porozmawiać z kilkoma osobami, życząc im wszystkiego najlepszego na zbliżające się Święta. Pacjenci byli wdzięczni za pamięć, życzenia i piękne kartki świąteczne. Obiecali nam również to, że będą się za nas modlić, aby szczęśliwie udało nam się zdać egzaminy maturalne.

Odwiedzenie pacjentów Oddziału Paliatywnego to dla nas ogromna lekcja życia. Wiemy, że uczniowie od kilku lat udają tam się z p. Marciniak- Helińską. Dla nas było to wielkie wyzwanie i pomimo łez wzruszenia, starałyśmy się zachować zimną krew.Warto poświęcić swój czas by tam pójść, bo dla ludzi starszych i chorych to gest, za który są bardzo wdzięczni. Widzieć uśmiech i zadowolenie pacjentów to ogromny sukces. Dziękujemy Pani Katarzynie Marciniak-Helińskiej za nowe doświadczenia w naszym życiu.

Klaudia Marszałek i Klaudia Chojnacka z klasy 3 LO