Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej: „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W dniu 1 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Kościanie odbyły się eliminacje miejskie XXI Turnieju Wiedzy Pożarniczej: „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Szkołę naszą reprezentowało trzech uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych:  Nowicki Eryk II TEG, Kubera Sebastian  I KSW, Krzyżostaniak Marcin I W.

W eliminacjach miejskich uczniowie nasi rywalizowali z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. O. Kolberga. Uczestnicy turnieju musieli rozwiązać test wyboru składający się z 35 pytań obejmujących wiedzę z zakresu pożarnictwa i pierwszej pomocy przedmedycznej. Nowicki Eryk z klasy II TEG zajął I miejsce, uzyskując 33/35 możliwych punktów do zdobycia i tym samym zakwalifikował się do kolejnego etapu turnieju – etapu powiatowego, który odbył się 29 marca 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzywiniu. W etapie powiatowym rywalizował z uczniami z I LO w Kościanie, ZSP w Krzywiniu oraz ZSP w Nietążkowie. W tym etapie uczestnicy musieli także rozwiązać test wyboru. Nowicki Eryk zajął III miejsce. Nie zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, gdyż awans uzyskiwał tylko zwycięzca etapu powiatowego. Do poszczególnych etapów turnieju uczniów przygotowywał nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie Pan Tomasz Frąszczak.