Odwiedzamy Lotnisko Ławica w Poznaniu

W dniach 16, 25 oraz 31 maja 2022 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w trzech wycieczkach do Portu Lotniczego Poznań – Ławica. Mogliśmy poznać organizację pracy lotniska, jego historię, poszczególne etapy obsługi pasażerów wylatujących oraz przylatujących z/do Poznania. Przeszliśmy odprawę biletowo - bagażową, otrzymując karty pokładowe i następnie udaliśmy się do kontroli bezpieczeństwa. Przeszliśmy przez bramki kontrolne wykrywające metale, nasze podręczne bagaże skontrolowano na urządzeniach do prześwietlania bagażu. Emocje wzbudzała wybiórcza kontrola dotycząca kontaktu skóry z ładunkami wybuchowymi. Miło nam było usłyszeć w lotniskowych głośnikach przywitanie naszej grupy oraz zobaczyć naszą wycieczkę na tablicy odlotów. Po przejściu do strefy zastrzeżonej dla pasażerów już odprawionych, zwiedziliśmy dział automatycznej segregacji bagażu podróżnych na poszczególne kierunki i samoloty. Autokarem lotniskowym zawieziono nas po płycie lotniska do jednostki Lotniskowej Służby Ratunkowo-Gaśniczej, gdzie poznaliśmy specjalistyczny sprzęt strażacki oraz zasady organizacji pracy jednostki, będącej w ciągłej gotowości. Ostatni etap, to poznanie strefy pasażerów przylatujących - przechodzących odprawę paszportową oraz odbierających swoje bagaże z taśmociągu - tzw. „karuzeli”.

W wycieczkach uczestniczyli uczniowie klas:

16.05.2022. - 3cms (mechanicy pojazdów samochodowych), 2TGK (księgowi), 2fm (mechanicy pojazdów samochodowych),

25.05.2022. – 3KMg (technikum: księgowi i mechanicy), 1kmw (mechanicy pojazdów samochodowych),

31.05.2022. – 3cmG (mechanicy pojazdów samochodowych, cukiernicy i monterzy zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie).

Organizatorzy wyjazdów – nauczyciele:

Barbara Klóskowska, Małgorzata Jaśniak, Krzysztof Klóskowski.