Nasi w zakładach VW Craftera – po raz drugi

Uczniowie klasy 3 TE (technik ekonomista) oraz 2 ms (mechanik pojazdów samochodowych) w czwartek 15 marca 2018 uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do zakładów VW Crafter w Białężycach koło Wrześni. Wycieczkę zorganizowali p. Barbara Klóskowska z p. Krzysztofem Klóskowskim. Uczniowie mogli zapoznać się z procesem produkcji masowej samochodów vw Crafter. Był to drugi wyjazd realizowany w tym roku szkolnym przez naszych uczniów. Mieliśmy dużą przyjemność zwiedzać zakłady VW razem z przewodnikiem – p. Karolem. Jego fachowy komentarz przybliżył nam organizację i stosowane technologie w produkcji pojazdów. Uczniowie chętnie zadawali pytania. Przewodnik miał trudne zadanie, gdyż pytania dotyczyły zarówno obszaru technicznego, jak i zagadnień ekonomicznych. Była to doskonała okazja, aby rozwinąć dyskusję i wyjaśnić nurtujące młodzież pytania. Były to ciekawe wyjazdowe zajęcia. Omawialiśmy tematykę środków trwałych, strukturę zatrudnienia oraz strukturę wynagrodzeń. Mechaników zaś interesowały sprawy związane ze stosowanymi technikami wytwarzania, pracą robotów KUKA, ich samodzielnymi działaniami dotyczącymi wymiany głowic, szlifowania oraz frezowania końcówek elektrod, czy sposobu nakładania kleju lub uszczelnienia. Mechaników czeka sprawdzenie wiadomości z zakresu produkcji masowej pojazdów. Po zajęciach w VW Crafter przewidujemy same najwyższe oceny. Zwiedzane wydziały i trasa wycieczki były podobne do naszego pierwszego wyjazdu w dniu 25.01.2018. Osoby zainteresowane odsyłamy również do tej wcześniejszej naszej relacji.

Mało również się zmieniło w drugiej części wycieczki. McDonald’s zmiękcza nawet najsilniejsze dietetyczne postanowienia. Mimo niesamowicie silnej woli cała grupa uległa i poległa. Znów wygrał z nami hamburger - w różnych wersjach. Czy w tej walce zawsze będziemy przegrywać ?? Będzie można to sprawdzić - przy następnej okazji. Czuję jednak, że prognozy nie są zbyt optymistyczne. Młodzież i opiekunowie chętnie zagłębiali się w świat hamburgerowo – sałatkowy. Odrzuciliśmy całą wiedzę, co jest zdrowe, zalecane czy też zabronione przez lekarza, a nawet dietetyka. Wszyscy mieliśmy smaczny odlot. W drodze powrotnej – drzemka. Uwielbiamy ten stan.