Konkurs „Spektakl jesiennych barw”

W piątek, 20 października 2017 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla autorów zwycięskich oraz wyróżnionych prac konkursu zorganizowanego przez Nadleśnictwo w Kościanie. W kategorii Szkoła średnia Natalia Kolasińska z kl. I TOR zajęła II miejsce, Klaudia Krupka z klasy I TEG III miejsce.

Konkurs organizowany jest co roku z okazji „Dnia Drzewa” i ma na celu zwrócenie uwagi na piękno polskiej przyrody, mnogość kolorów otaczających nas jesienią oraz zachęcić do spacerowania po mieniącym się barwami lesie.

Udział w konkursie dawał możliwość rozwijania wrażliwości i kreatywności dzieci oraz młodzieży poprzez twórczość artystyczną, zachęcał ich do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych technik plastycznych.