Motocyklowy wtorek

We wtorek 11.10.2022 roku odbyło się spotkanie z Dawidem Szwarcem – kościaniakiem, absolwentem naszej szkoły, który od 10 lat jest instruktorem jazdy enduro oraz organizatorem wyjazdów na górskie trasy Rumunii, Sycylii i Sardynii w firmie Motoprzygoda z Katowic. Spotkanie było podzielone na dwie części. Pierwsza - to pokaz jazdy motocyklem enduro Gasgas EC 300 2T zrealizowanym na trawiastym terenie szkolnym przy siłowni zewnętrznej. Część druga – w świetlicy szkolnej, to prezentacja motocykli enduro Gasgas EC 300 2T oraz  Beta 350 RR 4T, a także pokaz multimedialny obszernych materiałów filmowych z wypraw i szkoleń realizowanych przez firmę Motoprzygoda. W spotkaniu uczestniczyli mechanicy klas samochodowych trzeciej i pierwszej oraz klas czwartych i trzeciej - technik mechanik. Nasz Gość – Dawid Szwarc omówił w blokach tematycznych różne aspekty związane z jazdą na motocyklu enduro: bezpieczeństwo podczas jazdy w terenie i na drodze, technika pokonywania zakrętów oraz różnych przeszkód terenowych, technika dociążania kierownicy, dociążania koła przedniego lub tylnego, pozycja motocyklisty podczas jazdy i konsekwencje popełnianych błędów. Obszerną część spotkania poświęcono aspektom technicznym i eksploatacyjnym motocykli. Stosowane silniki, zawieszenia, amortyzatory, przeniesienia napędu, zasilanie, stosowane w motocyklach połączenia części, wykorzystywane materiały metalowe i niemetalowe oraz technologie naprawcze. Spotkanie – ku zadowoleniu uczestników, było ciekawą lekcją z podstaw konstrukcji maszyn. Na koniec odbył się konkurs z nagrodami – firmowymi bluzami Motoprzygody. Warto też zaznaczyć, że firma Motoprzygoda cały pokaz i prezentację zrealizowała bezpłatnie. Czas trwania spotkania: 8.00 do 11.20. Organizatorzy z ramienia szkoły: Krzysztof Klóskowski, Karol Dudkowski, Michał Kuś, Ryszard Ratajczak (konserwator). Wsparcie, zgody i koordynacja – Dyrekcja ZSP Kościan.