Konkursy

ROK SZKOLNY 2017/2018

Cztery pory roku we fryzjerstwie

Konkurs „Spektakl jesiennych barw”

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

Konkurs na „Ilustrację do III rozdziału Quo vadis” rozstrzygnięty!

V edycja MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU „NAJLEPSZY SPRZEDAWCA ROKU 2017”

Etap szkolny olimpiady geodezyjnej

Konkurs fryzjerski „Fantazje Ślubne”

Konkurs o racjonalnym odżywianiu

 


SUPERMATEMATYCY z Ratajczaka

W sobotę, 6 lutego 2016 r. odbył się półfinał wojewódzkiego konkursu matematycznego „Supermatematyk”. Brało w nim udział 8 uczniów z naszej szkoły.

Do dalszego etapu zakwalifikowali się:

  • w kategorii szkoła zawodowa: Weronika Kustosz z kl. 3h (I miejsce) i Dominika Kasińska z kl. 2 f,
  • w kategorii technikum:  Filip Orzałkiewicz  z kl.1TE (I miejsce), Patrycja Michałowicz  z kl. 3TE (I miejsce) i Michalina Hampel z kl. 3TE (II miejsce).

Finał „Supermatematyka” odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia o godzinie 10.00  w Liceum Ogólnokształcącym  św. Marii Magdaleny w Poznaniu. 

Życzymy powodzenia!
Beata Pawlak

 


WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE POD HASŁEM „BEZPIECZEŃSTWO WOKÓŁ NAS”

 W dniu 4 lutego 2016 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie pod hasłem „Bezpieczeństwo wokół nas”. Konkurs skierowany był do uczniów klas liceum i techników. W eliminacjach szkolnych uczniowie nasi musieli rozwiązać test wyboru składający się z 30 pytań obejmujących wiedzę z zakresu podstawy programowej nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych z przedmiotów edukacja dla bezpieczeństwa i wiedza o społeczeństwie na poziomie podstawowym. Do konkursu przystąpiło 21 uczniów z naszej szkoły. W wyniku oceny prac pisemnych pierwsze trzy miejsca uzyskali:

I miejsce – Kokociński Szymon, klasa II TB,

II miejsce – Pelec Dominika, klasa I TE,

III miejsce – Michałowicz Błażej, klasa II TGa.

Uczniowie ci zakwalifikowali się do kolejnego etapu konkursu – etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 5 marca 2016 roku w Zespole Szkół Mechanicznych im Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu. Do etapu szkolnego konkursu uczniów przygotowywał Tomasz Frąszczak, nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie.

Tomasz Frąszczak

 


Alicja Kabat z II LO I Przemysław Głąbik z IV TGe najlepsi z języka angielskiego

 Laureatami szkolnego konkursu z języka angielskiego zostali:

      -  w klasach I i II:

        I  miejsce Alicja Kabat z kl. II LO, zdobywając 83 punkty,

        II miejsce Barbara Kaczmarek z kl. I LO, zdobywając 80 punktów,

       III miejsce Łukasz Niewiedziała z kl. 2 cel, uzyskując 67 punktów.

      - w klasach III i IV:

         I miejsce  Przemysław Głąbik z kl. IV TGe, otrzymując 95 punktów,  

        II miejsce  Patrycja Michałowicz z kl. III TE z wynikiem 92 punkty,

       III miejsce  Piotr Hermanowicz z kl. IV TGa, otrzymując 90 punktów.

Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali nagrody książkowe oraz przybory szkolne.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
NAUCZYCIELE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

Konkurs Co wiesz o swoim Patronie Szkoły?

19 listopada 2015 r. odbył się Szkolny Konkurs pod hasłem: Co wiesz o swoim Patronie Szkoły?, który został zorganizowany przez nauczycieli historii. Miał on formę testu  składającego się z dwóch części. W części I należało wskazać prawidłową odpowiedź na pytania. W części II znajdowały się zadania problemowe. Pytania dotyczyły życia i działalności Patrona naszej szkoły Franciszka Ratajczaka  na tle rozgrywających się wydarzeń historycznych.
W szranki konkursowe stanęło 15 uczniów ze wszystkich typów szkół. Zmagania testowe trwały 45 minut. 
Najobszerniejszą wiedzą wykazali się i zwycięzcami konkursu zostali uczniowie:

             I miejsce    Adam Spolankiewicz  kl. I TM
             II miejsce   Dariusz Olejnik  kl. II TE
             III miejsce  Bartosz Janus  kl. III TB
Konkurs zorganizowali: Karolina Brzozowska, Katarzyna Marciniak – Helińska i Andrzej Wrzesiński. 
KATARZYNA MARCINIAK-HELIŃSKA

 


Konkurs Deutschfreund

W dniu 18 listopada 2015 r. odbył się etap szkolny XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund. W szranki stanęło 24 uczniów z klas maturalnych i 1 z klasy drugiej. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska.
Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwaleniu, poszerzeniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.
Dziękujemy pani Teresie Banaszak za pomoc w zorganizowaniu konkursu.
Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki!
ORGANIZATORKI ETAPU SZKOLNEGO W NASZEJ SZKOLE:
MAŁGORZATA FLIEGER-PAWLICKA I BEATA NOWACKA

 


Krok w przyszłość II Szkolny Konkurs Fryzjerski

27 października 2015 roku odbył się w naszej szkole II Szkolny Konkurs Fryzjerski pod hasłem „Krok w przyszłość”. Stanowił on jednocześnie eliminacje do Międzyszkolnego  Konkursu Fryzjerskiego, który odbędzie się w Lesznie.
Celem konkursu było odkrycie nowych talentów, rozbudzenie zamiłowania do zawodu, zachęcenie do doskonalenia umiejętności zawodowych, systematycznej nauki oraz pogłębiania wiedzy, wymiana doświadczeń, zaszczepienie zasad zdrowej rywalizacji, promowanie idei konkursu jako środka umożliwiającego ukazanie własnego potencjału oraz integracja środowiska fryzjerskiego w naszej szkole.
 Konkurs otworzyła dyrektor szkoły Małgorzata Durek. Życzyła młodym zawodniczkom pomysłowości, kreatywności i wspaniałych efektów pracy.

  Ocenie podlegały następujące elementy:  odpowiednio przygotowana stylizacja, realizacja tematu, utrzymanie stylu, stopień trudności oraz estetyka wykonania fryzury.

W konkursie brało udział 27 uczennic z klas II i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcących się w zawodzie fryzjer, które wykonywały zadanie konkursowe na główkach treningowych.

SKŁAD JURY:

- Pani Angelika Lewandowska Salon Angel Kościan
- Pani Karolina Kędziora Salonik MM Kościan
- Pani Renata Stucka Salon Marta Kościan
- Pani Agnieszka Józefowska Salon Ola Kościan
- Pani Izabela Gabryel-Bryl Konsultant Edukacyjny Sieci Szkół Ponadgimnazjalnych i Zawodowych – Region Południowo-Zachodni Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP
- Pan Jacek Kasprzak – kierownik szkolenia praktycznego w naszej szkole.

Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców i wręczono im wspaniałe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy naszej szkole:

                      I miejsce  Aneta Stryjakowska z kl. 3 Fe
                      II miejsce  Milena Konieczna z kl. 2 F
                     III miejsce  Marika Wosik z kl. 2 F

Jury było pod ogromnym wrażeniem zaprezentowanych fryzur przyszłości.  Jego przewodnicząca – pani Angelika Lewandowska, wręczyła nagrodę dodatkową ufundowaną przez członków Jury Dominice Kasińskiej z klasy 2F.
Wspaniałe nagrody zostały przyznane również przez panią Izabelę Gabryel-Bryl reprezentującą WSiP. Otrzymały je te same uczennice, które nagrodziło Jury
W czasie trwania konkurencji uczennice Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcące się w zawodzie cukiernik, pod kierunkiem pani mgr inż. Marzeny Buchowskiej, przygotowały prezentację multimedialną wraz z pokazem na temat wpływu zdrowego odżywiana na pielęgnację włosów. Po zakończeniu pouczającej lekcji uczennice poczęstowały wszystkich smacznymi koktajlami przygotowanymi z omawianych wcześniej produktów. Można było również posmakować warzyw i owoców ułożonych przepięknie na paterach.  Atrakcją była prezentacja zdjęć z pokazów, konkursów i szkoleń fryzjerskich,  w których uczestniczyły nasze uczennice . W wielu zmaganiach zajmowały czołowe miejsca.

Konkurs zakończył się gromkimi brawami, które należały się wszystkim uczestniczkom, ponieważ fryzury, które stworzyły, w pełni zasługiwały na zachwyt. Dyrektor szkoły Małgorzata Durek podziękowała także organizatorom za trud włożony w przygotowanie konkursu i zaprosiła wszystkich zebranych na kolejne zmagania za rok.
Organizatorzy konkursu:
mgr Irmina Jaźwińska
mgr inż. Marzena Buchowska
mgr inż. Robert Wojciechowski   
Irmina Jaźwińska

 

powrót Drukuj