Konkurs „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”

Miło nam poinformować, że uczennica klasy I FMW Klaudia Baranowska została wyróżniona w konkursie „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”, którego organizatorem był Departament Edukacji i Nauki przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Wręczenie nagród odbyło się podczas XXI Targów Edukacyjnych w Poznaniu. Uroczystość zaszczycił Ambasador Republiki Peru Alberto Salas Barahona.

Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. Udział w konkursie dawał możliwość rozwijania wrażliwości i kreatywności dzieci i młodzieży poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwiał na piękno otaczającego nas świata i różnorodność kulturową oraz zachęcał ich do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych.