Geographic Information Systems Day

Dnia 15 listopada 2017oku nasi geodeci z I, II oraz III klasy odwiedzili Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Gościliśmy na tym wydziale już po raz trzeci. Celem naszej wycieczki były obchody światowego Geographic Information Systems Day. Wykładowcy, przedstawiciele firm geograficznych i geodezyjno-kartograficznych oraz studenci dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas prowadzonych wykładów: ,,GIS z lotu ptaka i powrót do gniazda’’, ,,W drodze do Georewolucji’’, ,,Analiza danych roamingowych, czyli zagadki browsujących roamersów’’.

Po zakończonej sesji wykładowej uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zorganizowanych z myślą o nich warsztatach dotyczących Geocachingu. Mieli na nich możliwość zastosować zdobytą wcześniej wiedzę i spróbować swoich sił w grze terenowej.

Organizatorzy wycieczki
Justyna Ozga