Ferdydurke

17 października gościł w naszej szkole białostocki  Teatr FORMA, który  zaprezentował inscenizację utworu Witolda Gombrowicza pt.: Ferdydurke. Spektakl rozpoczęło przemówienie na temat wartości, uczuć oraz form przyjmowanych przez ludzi. Przedstawienie ukazywało sytuacje z życia szkoły dyrektora Piórkowskiego. „Pupa”, „gęba” to słowa ilustrujące wizję świata poddanego grotesce. W spektaklu wzięli udział także uczniowie naszej szkoły wcielając się w postać niesfornych uczniów.

Wydarzenie zakończyło się sugestywnym wystąpieniem finalnym aktora, który dokonał podsumowania postaw i zachowań ludzkich.

Uboga, aczkolwiek ciekawa scenografia oraz brak oprawy muzycznej nie stanowiły przeszkody w przedstawieniu jakże trudnej tematyki powieści Gombrowicza. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a młodzież być może z zapartym tchem przeczyta Ferdydurke.