Etap szkolny olimpiady geodezyjnej

W dniach 27 i 28 października 2016 r. o godz. 9:00 odbył się w naszej szkole etap szkolny XXXIX Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej.
Wzięło w nim udział 9 uczestników z klas II, III i IV uczących się w zawodzie technik geodeta.

27 października  uczniowie indywidualnie rozwiązywali 80 zadań testowych i 4 zadania tekstowe, natomiast 28 października sprawdzali swoje umiejętności pomiarów podczas sprawdzianu praktycznego.

Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej ma długoletnią i bogatą tradycję. Pierwsza edycja pod nazwą Ogólnopolski Konkurs o Tytuł Najlepszego Ucznia w Zawodzie Geodety i Kartografa odbyła się w 1979 roku w Lublinie. Jej inicjatorami byli Komisja ds. Młodej Kadry Geodezyjnej, Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz lubelskie środowisko geodezyjne. Druga edycja została przeprowadzona już pod zmienioną nazwą, która przetrwała do 2006 roku - Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Następnie, ta cykliczna impreza,  z woli Ministra Edukacji Narodowej zyskała rangę olimpiady.

Etap szkolny wyłoni trzech najlepszych uczniów, którzy zakwalifikują się do etapu wojewódzkiego. W tym roku organizuje go Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego w Opolu.
                                                       ALICJA KOPIENKA, JUSTYNA OZGA I LIDIA WYRZYKIEWICZ