Dzień Kota

We wtorek, 30 października, uczniowie klas pierwszych ZSP w Kościanie wzięli udział w otrzęsinach, by stać się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej.  Uczestnicy zostali poddani próbom  w kilku konkurencjach, z których każda kończyła się przyznaniem punktów przez jury, w skład którego wchodzili uczniowie starszych klas: Alicja Matysiak 2 TEG, Oliwia Ciesielska TGG, Bartosz Fabisiak 3 TEG, Konrad Krajewski 3 TEG i Mikołaj Jendrzejczak  4 TBM.

Spotkanie rozpoczęły dziewczyny z klasy 2TEG prowadząc taneczną rozgrzewkę. Pierwszoklasiści dzielnie walczyli o tytuł najsprawniejszej klasy w konkurencjach sportowych - w przeciąganiu liny i podawaniu piłki koszykowej między nogami, a także popisywali się zdolnościami akrobatycznymi. Uczestnicy prezentowali również swoje zdolności wokalne, śpiewając znane polskie piosenki w konkursie karaoke. Były też klasowe kalambury. W ostatniej kategorii jury oceniało przebrania każdej klasy.

Po podsumowaniu punktów zwycięska okazała się klasa 1LO, która otrzymała „immunitet nietykalności” zwalniający z odpowiedzi ustnych, kartkówek i sprawdzianów w wybranym dniu szkolnym.

Otrzęsiny przygotował Samorząd Uczniowski. W rolę prowadzących wcielili się Kornelia Zalesińska i Mateusz Kromarek z kl. 3 TEG. Muzyką zajął się DJ Patryk Turek z klasy 3 LO, a funkcję fotografa pełnił Szymon Wojtkowiak z klasy 4 TGG. Nad poprawnością konkurencji czuwał pan Tomasz Soszyński, wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego, panią  Martą Skrzypczak i panią Katarzyną Hejnar – Glumińską.