Przedwakacyjna wizyta w Domu Dziecka „Droga” w Wolsztynie

31 maja 2019 w piątek po południu odbył się wyjazd do Domu Dziecka „Droga” w Wolsztynie. Zebraliśmy się o godzinie 16 przed naszą szkołą. Zapakowaliśmy wszystkie produkty, które zebraliśmy na terenie ZSP i wyruszyliśmy busem z firmy p. Leciejewskiego. Podróż minęła nam bez przeszkód i w miłej atmosferze. Dotarliśmy na miejsce, gdzie zostaliśmy mile i bardzo rodzinnie przywitani przez pracowników Domu Dziecka oraz wychowanków. Dzieci pomogły nam wnieść wszystkie produkty do domu. Byliśmy bardzo dumni- ponieważ dzięki hojności uczniów naszej szkoły zawieźliśmy około 120 kg produktów spożywczych. W kartonach znajdowało się m.in. 70 kg mąki, 38 kg cukru oraz dużo paczek ryżu, kaszy, makaronu i innych produktów spożywczych... Na terenie obiektu czas mijał w bardzo przyjemnej atmosferze. Gospodarze przywitali nas kawą oraz ciasteczkami. Graliśmy z dziećmi w berka i w piłkę nożną. Był również czas na zadumę i wspólne rozmowy. Podopieczni zaskoczyli nas swoją niezwykłą kondycją- tradycyjnie też przegraliśmy mecz. Na koniec czas umiliły dziewczyny, które wraz z nauczycielką, zaprezentowały kilka utworów zagranych na gitarze. Wyjazd bardzo się udał. Nie możemy doczekać się kolejnych odwiedzin w nowym roku szkolnym.

Sandra Frąckowiak kl. 2BEM

Opiekunem wyjazdu i zbiórek była p. Katarzyna Marciniak-Helińska