Michalina Hampel – ekonomistka najlepsza z najlepszych

Laureatka IX edycji Turnieju Talentów Akademia Księgowego

Jest taki dzień w życiu ucznia,

w którym rozumie sens nauki.

Jest taki dzień w życiu nauczyciela,

w którym na nowo odkrywa sens pracy.

Te słowa usłyszały 21 kwietnia 2017 roku „ekonomistka” Michalina Hampel, uczennica klasy IV Technikum kształcącego w zawodzie technika ekonomisty i „pani od rachunkowości” Barbara Klóskowska.

Po trzech miesiącach księgowych zmagań Michalina zdobyła I miejsce w IX edycji Turnieju Talentów – Akademia Księgowego, pokonując 837 uczniów z 46 szkół z  województw lubuskiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Organizatorem Turnieju był  Zespół Szkół Ekonomicznych im. St. Staszica oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski w Poznaniu.

Finał, w którym brało udział już tylko 15 uczniów z 11 szkół z 3 województw - wielkopolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego, odbył się 27 marca 2017 roku i polegał na wykonaniu zadania praktycznego  z wykorzystaniem programów pakietu INSERT w ciągu 3 godzin zegarowych.

Gala wręczenia nagród i podsumowanie Turnieju miało miejsce 21 kwietnia 2017 r. w siedzibie Stowarzyszenie Księgowych w Poznaniu. Wykład okolicznościowy - „Majątek firmy, jej bogactwo, a rachunkowość”, wygłosił prof. dr hab. Wiktor Gabrusewicz.

Oficjalne ogłoszenie wyników to niezapomniane chwile dla Michaliny. Zrozumiała, że wygrała. W nagrodę otrzymała laptop i staż w IKEA oraz drobne upominki. Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych - Technikum w Kościanie jako najlepsza szkoła IX edycji Turnieju otrzymała, przekazane na ręce p. Barbary Klóskowskiej, urządzenie wielofunkcyjne z kolorową drukarką. Pozostali laureaci oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne i drobne upominki.