Z myślą o Gimnazjalistach

Dobra szkoła nie produkuje geniuszy, tylko zdrowe społeczeństwo.

Piotr Szreniawski

Niebawem przed Gimnazjalistami realne stanie się wykonanie ważnego zadania – wybór szkoły ponadgimnazjalnej. Podjęta decyzja może rzutować na ich dorosłe życie, dlatego w ostatnich latach popularne stały się targi edukacyjne organizowane przez gimnazja.

22 lutego br. Gimnazjum w Starych Oborzyskach zorganizowało kolejne, bowiem już V Targi Edukacji i Pracy. Nasza szkoła znalazła się w gronie ponad 30 placówek prezentujących ofertę edukacyjną na rok 2017/2018.

Przedstawiciele społeczności Ratajczaka zachęcali uczniów gimnazjów do zapoznania się z kierunkami wchodzącymi w skład oferty edukacyjnej szkoły przez rozmowy, rozdawanie ulotek i konsultacje z doradcą zawodowym Alicją Kopienką. Prezentacja naszej szkoły została wzbogacona sportowym występem dziewcząt z zespołu pani Katarzyny Naglik, a także przepysznymi przekąskami przygotowanymi przez naszych kucharzy pod czujnym okiem pani Marzeny Buchowskiej.

Uczniowie wraz z nauczycielami pokazali, że Ratajczak jest szkołą, w której łączy się tradycję z nowoczesnością, uczy i wpaja wartości istotne w dorosłym życiu, kształci i wychowuje odpowiedzialnych i szlachetnych młodych ludzi, czego przykładem są nasi absolwenci.

11 marca kolejny raz młodzież szkół gimnazjalnych będzie miała okazję zapoznać się z ofertą Zespołu, tym razem w murach naszej szkoły, podczas Drzwi Otwartych – Giełdy Zawodów.
Już dziś zapraszamy Gimnazjalistów i ich Rodziców na spotkanie z gronem pedagogicznym i uczniami. Od godziny 9:00 do 12:00 będzie można zwiedzić szkołę, zdobyć informacje na temat kierunków kształcenia oraz zobaczyć pokazy w wykonaniu naszych zdolnych i kreatywnych uczniów.

Zapraszamy do Ratajczaka!

Uczniowie ZSP