Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia na Oddziale Dziecięcym Szpitala w Kościanie

W poniedziałkowe popołudnie trzy uczennice z klasy 3 LOp: Martyna Chudzińska, Marta Nowicka i Dominika  Jujka oraz dwie z klasy 2 LOp: Martyna Kuczma i Barbara Kaczmarek, wzięły udział w spotkaniu z małymi pacjentami Oddziału Dziecięcego Szpitala im. T. Dunina w Kościanie w ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Licealistki przygotowały bogaty program dla dzieci i ich mam, bowiem czytały bajki o dzielnym Kubusiu Puchatku, bawiły się w bajkowych detektywów, śpiewały piosenki, układały puzzle i kolorowały rysunki. Wiele atrakcji dostarczyła chorym dzieciom zabawa podczas piosenki „Stary niedźwiedź mocno śpi”.

Dziewczyny wręczyły też dzieciom bajki, kolorowanki i zabawki zebrane przez uczniów na terenie naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionej z nami Szkoły Podstawowej nr 2 w Kościanie, której uczniowie od sześciu lat wspierają nasze zbiórki za sprawą p. Anny Plewy- Boguś.

Zarówno Personel Szpitala wraz z lekarzem p. Markiem Szymanowskim, jak i mali pacjenci oraz artyści byli zadowoleni ze spotkania, które przebiegło w tak sympatycznej atmosferze, że przykro było się rozstać. Wszyscy ochoczo stanęli do zdjęcia.

Organizator: Katarzyna Marciniak - Helińska