Projekt edukacyjny – Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego

Temat wiodący projektu brzmiał: „STĄD JESTEŚMY! NASZA MAŁA OJCZYZNA W NASZYCH MARZENIACH”. Wziął  w nim udział jeden zespół uczniowski  z naszej szkoły – Barbara Oleksiak i Zachariasz Tuliszka z klasy 3TBM.

W dniu 25.04.2017 r. w Starostwie Powiatowym w Kościanie odbyła się prezentacja zespołów uczniowskich zgłoszonych do projektu pt.: „STĄD JESTEŚMY! NASZA MAŁA OJCZYZNA W NASZYCH MARZENIACH”. Organizatorami projektu byli -  Sejmik Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolski Kurator Oświaty. Jego cel to popularyzowanie wiedzy o organizacji samorządu terytorialnego w Polsce, zapoznanie młodzieży szkolnej z zakresem działania, organizacją i zasadami funkcjonowania Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz rozwijanie postaw obywatelskich młodzieży szkolnej.
Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie został zgłoszony do projektu jeden zespół uczniowski z klasy 3TBM w składzie Barbara Oleksiak i Zachariasz Tuliszka. Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy lub prezentacji multimedialnej na wiodący temat. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, otrzymując pochwałę od komisji oceniającej, jednak zabrakło im trochę szczęścia do pełnego sukcesu.
Zwycięski zespół uczniowski weźmie udział w sesji Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu z tematem wiodącym „Marzenia młodzieży o Wielkopolsce 2020+”.

Magdalena Skrzypek