Cztery pory roku we fryzjerstwie

23 października 2017 roku, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im.  Franciszka Ratajczaka w Kościanie, odbył się IV Szkolny Konkurs Fryzjerski.  Stanowił on jednocześnie eliminacje do Międzyszkolnego  Konkursu Fryzjerskiego, który odbędzie się w Lesznie. Konkurs otworzyła wicedyrektor szkoły Anna Ruszkiewicz. Życzyła młodym zawodnikom pomysłowości, kreatywności i wspaniałych efektów pracy.

Ocenie podlegały następujące elementy: pomysł, stopień trudności, estetyka wykonania, a przede wszystkim zgodność fryzury z tematem.

Temat przewodni tegorocznych zmagań to "Cztery pory roku we fryzjerstwie". Właśnie pory roku odzwierciedlone we fryzurach, były głównym punktem oceny. Zatem były liście, kwiaty we włosach oraz bałwanki i motylki.

Rywalizowało 27 uczniów z klas 2 i 3 zasadniczej szkoły zawodowej kształcącej się w zawodzie fryzjer.

Zadanie konkursowe wykonali na główkach treningowych

SKŁAD JURY:

- Magdalena Hasińska właścicielka Salonu Fryzjerskiego  Hasińska Magdalena w Kościanie
- Magdalena Gemska właścicielka  Salonu Fryzjerskiego Glamur 2 w Kościanie
- Angelika Lewandowska właścicielka Salonu Fryzjerskiego ANGEL w Kościanie
- Agnieszka Józefowska właścicielka  Salonu Studio fryzjerskie AGNES
- Waldemar Gemski dystrybutor marki Lothmann Polska
- Monika Wujek – reprezentująca Cech Rzemiosł Różnych w Kościanie

Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców:

• I miejsce – Sandra Guzek klasa 3 FW
  • II miejsce – Natalia Szymkowiak klasa 2 FMW
  • III miejsce – Agata Humska klasa 3 FW

Nagrody dla laureatów  oraz dla wszystkich pozostałych uczestników, za które bardzo dziękujemy, ufundowane zostały przez:

- Radę Rodziców  przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie;
- panią Magdalenę Hasińską właścicielkę Salonu Fryzjerskiego  Hasińska Magdalena;
- panią Magdalenę Gemską właścicielkę Salonu Fryzjerskiego Glamur 2;
- Firmę POL LOK Tomasz Andrzejak;
- Usługi Instalatorskie Wodno-Kanalizacyjne  Andrzej i Marcin Hasińscy;
- By o Love Anna Sikora;
- panią Laurę Skoracką;
- panią Agnieszkę Matyja;
- Genicado Zosia d' Hermies;
- Rolniczą Spółdzielnię Produkcyjną w Pianowie;

W trakcie konkursu można było delektować się  produktami wpływającymi na pielęgnację włosów  oraz przepysznymi smakołykami przygotowanymi  przez uczniów zasadniczej szkoły zawodowej kształcących się w zawodzie kucharz pod opieką  Pani  Marzeny Buchowskiej.

Atrakcją konkursu był  profesjonalny pokaz fryzjerski. Przedstawione zostały też atuty akcji fundacji Rak´n´Roll, która zbiera włosy na peruki dla kobiet walczących o zdrowie po chemioterapii. A wszystko to dzięki pani Magdalenie Gemskiej właścicielce Salonu Fryzjerskiego Glamur 2 w Kościanie, której serdecznie dziękujemy.

Konkurs zakończył się gromkimi brawami, które należały się wszystkim uczestnikom, ponieważ fryzury, które stworzyli, w pełni zasługiwały na zachwyt. Na zakończenie uczestnicy wraz z członkami komisji pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Ważnym powodem organizowania takich konkursów jest odkrywanie  nowych talentów, rozbudzanie zamiłowania do zawodu, zachęcanie do doskonalenia umiejętności zawodowych, systematycznej nauki oraz pogłębiania wiedzy, wymiana doświadczeń, zaszczepienie zasad zdrowej rywalizacji, promowanie idei konkursu jako środka umożliwiającego ukazanie własnego potencjału oraz integracja środowiska fryzjerskiego w naszej szkole.

Konkurs zakończył się słowami: Do zobaczenia za rok !

Organizator konkursu:
Irmina Jaźwińska