Michalina Hampel laureatką I etapu Turnieju Talentów Akademia Księgowego

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica wraz ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski w Poznaniu zaprosił uczniów szkół ponadgimnazjalnych kształcących się w zawodzie technik ekonomista, realizujących kwalifikacje A.35 oraz A.36,  do udziału w IX edycji Turnieju Talentów – Akademia Księgowego.

Tematyka Turnieju jest zgodna z podstawą programową dla kwalifikacji A.35 oraz A.36, a uczestnik Turnieju powinien dodatkowo posiadać aktualną wiedzę z zakresu rachunkowości i finansów. Zmagania turniejowe odbywają się w trzech etapach.

W etapie I/szkolnym IX edycji Turnieju Talentów - Akademia Księgowego brało udział 837 uczniów z 46 szkół z województw lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

Decyzją Komisji Turnieju do II etapu przeszło 73 uczniów. Wśród laureatów I etapu znalazła się Michalina Hampel z klasy IV TE, zajmując 21 miejsce.

Laureaci I etapu wraz z opiekunami zostali zaproszeni 27 lutego 2017 r. tj. w poniedziałek, na godzinę 11.00  do siedziby Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział  Wielkopolski w Poznaniu, ul. Ziębicka 18, do zmagań w ramach etapu II. W trakcie jego trwania nauczyciele będą mogli skorzystać ze spotkania z prof. dr hab. Wiktorem Gabrusewiczem, Prezesem Oddziału Wielkopolskiego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Podobnie jak w latach poprzednich na zwycięzców etapu III czekają bardzo atrakcyjne nagrody, między innymi staże w centrach finansowo – księgowych oraz sprzęt elektroniczny.

Nauczyciel rachunkowości Barbara Klóskowska.