„Junkers szkoli” - konkurs dla techników gazownictwa

Uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik gazownictwa wzięli udział w III edycji konkursu „Junkers szkoli”.
Jego celem było zapoznanie uczniów z technologiami wykorzystywanymi w urządzeniach grzewczych, ich funkcjonowaniem oraz aspektami ekonomicznymi związanymi z ich eksploatacją.
Konkurs składał się z trzech testów, które uczniowie rozwiązywali na platformie: I test – Technika kondensacyjna, II  – Technika solarna i III – Pompy ciepła.
Po każdym z testów uczniowie z najlepszymi wynikami otrzymywali nagrody ufundowane przez firmę BOSCH.
W I teście najlepszy wynik uzyskał Patryk Urbański z kl. IV i otrzymał dalmierz laserowy, w II - Michał Mania z kl. III, który otrzymał detektor, a w III  Norbert Harasimczuk z kl. IV, za co został nagrodzony wkrętarką.
Ponadto Oskar Ciesielski i Norbert Harasimczuk wzięli udział w szkoleniu  tematycznie związanym z pompami ciepła w centrum szkoleniowym Junkers.

Do konkursu ogółem przystąpiło 274 uczniów z 19 szkół. Naszą szkołę reprezentowało 11 młodych gazowników. Najlepszy wynik spośród nich uzyskał Oskar Ciesielski, zajmując 18 miejsce. Niewiele zabrakło, aby znalazł się wśród laureatów konkursu.  Nasze technikum gazownictwa uzyskało bardzo dobry ogólny wynik i uplasowało się na drugiej pozycji wśród startujących szkół.

Gratulujemy wyróżnionym!

Katarzyna Rygielska i Łukasz Włodarczak