Zjazd Absolwentów - 40 lat po Maturze

W sobotę 14 maja 2016 r. gościliśmy w szkole absolwentów Technikum Mechanicznego – rocznik 1973 – 1976. Spośród 34 uczniów klasy maturalnej, w Zjeździe wzięło udział aż 26 osób. Gromkimi brawami wszyscy powitali swoją wychowawczynię - emerytowaną nauczycielkę języka polskiego mgr Jadwigę Sypnicką, która wykazała się niezwykłą pamięcią, przywołując bezbłędnie wiele nazwisk i imion swoich wychowanków.

Ze strony gospodarzy, uczestników zjazdu powitała Małgorzata Durek – dyrektor szkoły wraz z wicedyrektorami Anną Ruszkiewicz i Grażyną Jankowską. Goście mieli okazję do wielu wspomnień, ponieważ przeglądali kroniki szkolne, niezwykle bogate w wiele informacji z tamtych czasów oraz zwiedzili szkołę. Ze szczególnym sentymentem oglądali sale lekcyjne i blok sportowy w tzw. starej części budynku, ponieważ tylko w niej odbywali lekcje (druga część szkoły została dobudowana w latach 90-tych). Wiele miłych wspomnień pojawiło się w chwili wejścia absolwentów do szkolnej świetlicy, gdzie za ich czasów odbywały się dyskoteki i zajęcia pozalekcyjne, gdzie zdawali egzaminy a po nich uczestniczyli we wspaniałym Balu Maturalnym.

Uczestnicy Zjazdu niezwykle ciepło wspominali bardzo wymagającą kadrę pedagogiczną i ówczesnego dyrektora szkoły mgr. inż. Romualda Jaśkiewicza.

Z okazji spotkania, Absolwenci przekazali na ręce dyrektora płaskorzeźbę w drewnie przedstawiającą budynek szkolny, a od gospodarzy otrzymali okolicznościowe pamiątki.

Po spotkaniu w szkole odwiedzili grób zmarłego kolegi Romana Szwarca.

Organizatorami zjazdu byli Krzysztof Przybylski i Maria Smoleń zd. Szymańska.