Zawody szkolne XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

8 listopada 2017 r. o godz. 9.00 odbyły się w eliminacje szkolne XXXI edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Olimpiada ta jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r. a jej głównym celem jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej ma charakter trzystopniowych zawodów, przy czym zawody I i II stopnia (szkolne i okręgowe) są przeprowadzone w formie pisemnej, natomiast zawody III stopnia (centralne) zarówno w formie pisemnej, jak i ustnej.

Zawody szkolne składają się z trzech elementów:

• jednego pytania o charakterze ogólnym nawiązującego do hasła przewodniego Olimpiady (do wyboru z dwóch propozycji)
  • zadania z podstaw ekonomii
  • 30 pytań testowych (każde z jedną prawidłową odpowiedzią)

Każda edycja Olimpiady podporządkowana jest myśli przewodniej. W roku szkolnym 2017/2018 hasło brzmi „Wyzwania współczesnego rynku pracy”.
XXXI Olimpiada objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju.
Do udziału w zawodach szkolnych przystąpili uczniowie z klasy III i IV Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista.

Organizatorzy zawodów szkolnych: Anna Woźniak; Barbara Klóskowska