Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie miejscem zmagań konkursowych dla gimnazjalistów

WYNIKI ETAPU REJONOWEGO WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

5 lutego gimnazjaliści z kilku powiatów naszego województwa (kościańskiego, leszczyńskiego, grodziskiego, wolsztyńskiego, śremskiego i gostyńskiego) wzięli udział w  etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2015/2016.

Organizatorem konkursu jest Wielkopolski Kurator Oświaty. Tegoroczna edycja zmagań konkursowych została przeprowadzona w naszej szkole przez nauczycieli języka polskiego.

Do rozwiązania testu konkursowego przystąpiło 41 uczniów z klas II i III gimnazjum. Każdy konkursowicz miał 120 minut na wykonanie zadań  z literatury i nauki o języku. Dotyczyły one między innymi takich utworów jak: Inferno Dana Browna, Weiser Dawidek Pawła Huelle, Poirot prowadzi śledztwo Agaty Christie i Trzynaście bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych oraz inne bajki Leszka Kołakowskiego. Uczestnicy konkursu, a zarazem goście Ratajczaka, to prawdziwi młodzi znawcy i miłośnicy literatury.

Do kolejnego etapu konkursu – wojewódzkiego, zakwalifikowały się  dwie osoby: Hanna Nowak z Gimnazjum w Pogorzeli i Maria Piotrowiak z Gimnazjum Dwujęzycznego Nr 4 w Lesznie.
                                                                                                                M. Zalesińska