Wyniki IV edycji konkursu Junkers szkoli

Uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik gazownictwa wzięli udział w IV edycji konkursu „Junkers szkoli”.
Jego celem było zapoznanie uczniów z technologiami wykorzystywanymi w urządzeniach grzewczych, ich funkcjonowaniem oraz aspektami ekonomicznymi związanymi z ich eksploatacją.
Konkurs składał się z trzech testów, które uczniowie rozwiązywali na platformie: I test – Technika kondensacyjna, II  – Technika solarna i III – Pompy ciepła.
Po każdym z testów uczniowie z najlepszymi wynikami otrzymywali nagrody ufundowane przez firmę BOSCH.
W I teście najlepszy wynik uzyskał Krzysztof Zandecki z kl. IV i otrzymał detektor, w II – Nikodem Marciniak z kl. III, który otrzymał dalmierz laserowy, a w III Eryk Mikołajski z kl. IV, za co został nagrodzony laserem krzyżowym Quigo.
Ponadto dziewięciu uczniów wzięło udział w szkoleniu  tematycznie związanym z pompami ciepła w centrum szkoleniowym Junkers.

Do konkursu ogółem przystąpiło 297 uczniów z 24 szkół. Naszą szkołę reprezentowało 14 młodych gazowników. Laureatów wyłoniono na podstawie ogólnego rankingu podsumowującego wyniki trzech testów. Nasi uczniowie Patryk Kanikowski z kl. IV, Nikodem Marciniak z kl. III oraz Bernard Szczepaniak z kl. IV zajęli III miejsce. Otrzymali dyplomy oraz narzędzia wielofunkcyjne ufundowane przez firmę Bosch. Ponadto Szymon Buchert z kl. IV otrzymał wyróżnienie za zajęcie 17 miejsca i nagrodę w postaci wkrętarki. Nasze technikum gazownictwa uzyskało bardzo dobry ogólny wynik i uplasowało się na trzeciej pozycji wśród startujących szkół.

Środek transportu na galę finałową, która odbyła się 25 maja w Centrum Szkoleniowym Bosch w Warszawie, ufundowała Polska Spółka Gazownictwa.

Gratulujemy!

Katarzyna Rygielska i Łukasz Włodarczak

organizatorzy konkursu w naszej szkole