Wyjazd do Domu Dziecka „Droga” w Wolsztynie

W piątek 6 kwietnia 2018 roku odbył się kolejny wyjazd do zaprzyjaźnionego Domu Dziecka „Droga” w Wolsztynie.

W wyjeździe brały udział same dziewczyny. Zebrałyśmy się o godz. 16 i przeniosłyśmy produkty zebrane podczas zbiórki w szkole. Było tego naprawdę dużo! Zbieraliśmy produkty potrzebne na chwilę obecną tj. cukier, mąkę, ryż, makaron i artykuły higienicze. Dodatkowo zawiozłyśmy jeszcze maskotki zebrane w szkole z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia zebrane przez zaprzyjaźnioną z nami Szkołę Podstawową nr 2 w Kościanie i p. Annę Plewę-Boguś.  Zrobiłyśmy pamiątkowe zdjęcie przed naszą szkołą i zapakowałyśmy wszystko do busa z firmy transportowej p. Leciejewskiego. Wyruszyłyśmy w podróż zastanawiając się jak wygląda życie w takim miejscu. Podczas podróży cennymi radami służyła nam p. Katarzyna Marciniak-Helińska, opisała miejsce do którego jechałyśmy. Były to ważne wskazówki, bowiem kilka dziewczyn jechało tam pierwszy raz w życiu.

Po przyjeździe zostałyśmy niezwykle ciepło przywitane przez dzieci oraz pracowników placówki. Przywitały nas wychowawcy p. Beata Kwiatkowska oraz p.o. dyrektora p. Beata Dymitrowska-Matysiak. Przekazałyśmy niemal 200 kg produktów i zostałyśmy zaproszone na słodki poczęstunek, który specjalnie dla nas przygotowali gospodarze. Później mogłyśmy zapoznać się z mieszkańcami, porozmawiać z dziećmi i poznać miejsce, w którym żyją. Spędziłyśmy w „Drodze” popołudnie, poznając również historie mieszkańców. Podczas pożegnania trudno było nam powstrzymać łzy i smutek, ponieważ pomimo krótkiego pobytu zdążyłyśmy bardzo zżyć się z dziećmi i młodzieżą. Podczas podróży powrotnej dzieliłyśmy się wrażeniami, a niektóre osoby ocierały łzy z oczu. W Kościanie byłyśmy krótko po 20. Mamy nadzieję, że nie była to nasza ostatnia wizyta w Domu Dziecka i odwiedzimy to miejsce ponownie.

Marika Ratajczak (kl. 2 TE) i Weronika Mazurek (kl. 1 LOp)

Opiekunem wyjazdu była p. Katarzyna Marciniak-Helińska