Wyjazd do Domu Dziecka „Droga” w Wolsztynie

W Wielki Czwartek przed Wielkanocą, o godzinie 15.45, spotkaliśmy się przed naszą szkołą: pięcioro uczniów z klas 2 HK, 2 LO i 4 TEM, przedstawiciel Rady Rodziców  oraz organizatorka wyjazdu. Przygotowaliśmy się, zapakowaliśmy wszystkie artykuły zebrane podczas zbiórki w szkole (dezodoranty w kulce, żele pod prysznic, pasty i szczoteczki do zębów) oraz paczki dla dzieci. Byliśmy niezwykle zadowoleni - mieliśmy atrakcyjne prezenty dla dzieci i wiedzieliśmy, że się ucieszą! Znajdowały się w nich rzeczy zebrane podczas zbiórki i słodycze dostarczone przez klasy 3 ck oraz 1 TBM wraz wychowawcami. Wiele artykułów ofiarowała pani Monika Durczewska, przedstawiciel Rady Rodziców. Za kierownicą samochodu zasiadł bardzo sympatyczny kierowca Krzysztof Gumpert, pracujący w firmie p. Berlińskiego i ruszyliśmy w kierunku Wolsztyna do Domu Dziecka „Droga”.

Gdy dojechaliśmy na miejsce, przywitaliśmy się z grupą oczekujących nas dzieci. Następnie poszliśmy do placówki, gdzie przywitaliśmy się z pozostałymi dziećmi, opiekunkami oraz dyrektorem Januszem Polkowskim. Wręczyliśmy dzieciom prezenty, a wychowawcy grupy Elżbiecie Baron ozdobę świąteczną wykonaną przez Pawła Chraplaka z klasy 3ck.

Dzieci oprowadziły nas po swoich pokojach. Niektóre opowiadały swoje smutne historie. Są małe, a  problemy mają ogromne L. Postanowiliśmy wspólnie wyjść na boisko znajdujące się w pobliżu Domu Dziecka. Na placu zabaw bawiliśmy się  na huśtawkach i robiliśmy wyścigi wokół placu. Dzieci pokazywały, jak szybko potrafią biegać i jak dobrze grają w piłkę. Następnie dołączyła do nas starsza grupa i wybraliśmy się na boisko piłki nożnej rozegrać mecz. Nie liczył się wynik, lecz wspólna zabawa. Po meczu dzieci pokazywały nam w ośrodku gry komputerowe i mówiły, czym się zajmują w wolnym czasie. Pożegnaliśmy się szczerymi uściskami i ruszyliśmy do Kościana.

Organizatorem wyjazdu była pani Katarzyna Marciniak- Helińska.

Wiktor Kabat, klasa 4 TEM