Wizyta na Oddziale Dziecięcym SP ZOZ Szpital im. Dunina w Kościanie

W dniu 7 czerwca 2018 roku odwiedziliśmy Oddział Dziecięcy Szpitala w Kościanie. Poszliśmy tam z pewnymi obawami, bowiem niełatwo jest patrzeć na cierpienie dzieci, które z różnymi dolegliwościami trafiają na oddział. Stanowiliśmy doborową załogę: w naszym składzie znajdowało się dwoje strażaków z OSP, tj Remigiusz Górny z klasy 1HSW i Kornelia Zalesińska z 2 TEG, wspierała nas nasza koleżanka Julia Hawrylinka z 2 LOp. Na miejscu zostaliśmy bardzo przyjaźnie przywitani przez personel i mieliśmy okazję spotkać się z dziećmi. Mali pacjenci mieli okazję zapoznać się ze strojem strażaków, poznać ich pracę, rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa podczas kontaktów ze zwierzętami i ludźmi w trakcie wakacji. W czasie rozmowy padały bardzo inspirujące nas odpowiedzi! Każde przebywające na oddziale dziecko otrzymało od nas kolorowankę (materiały zebrane podczas zbiórki na terenie ZSP Kościanie w Światowym Dniu Pluszowego Misia w listopadzie), kolorowy balonik i lizaczka. Radości było co niemiara, a my cieszymy się, że chociaż przez chwilę mogliśmy ulżyć dzieciom w ich niedoli.

Po spotkaniu w szpitalu organizator wyjścia zaskoczyła nas zaproszeniem na pyszne desery do lokalnej kawiarni.

Kornelia Zalesińska 2 TEG

Na zdjęciu znajduje się uczestnik spotkania- Nataniel, którego Mama wyraziła zgodę na publikację wizerunku Jej i Dziecka.

Opiekun wyjścia
Katarzyna Marciniak-Helińska