Wizyta na Oddziałach Paliatywnym i Opiekuńczym SP ZOZ Szpital im. Dunina w Kościanie

W dniu 27.03.2018 roku - tuż przed świętami wielkanocnymi odwiedziłyśmy dwa oddziały Szpitala w Kościanie, tj. Oddział Paliatywny i Opiekuńczy. My czyli Wiktoria, Anastazja i Weronika z klasy 1 LOp poszłyśmy, aby złożyć przebywającym tam serdeczne życzenia świąteczne. Każdej osobie wręczyłyśmy kartkę wykonaną przez uczniów naszej szkoły. Przekazałyśmy również ozdoby świąteczne dla każdego z oddziałów. Musiałyśmy panować nad naszymi uczuciami, gdyż pobyt w tych miejscach wywoływał u nas olbrzymie emocje. Niestety! Życie człowieka przemija nieuchronnie i my miałyśmy możliwość to zobaczyć. Zderzenie naszej młodości z doświadczeniem życiowym i niejednokrotnie olbrzymim cierpieniem pacjentów było dla nas nie lada wyzwaniem. Jednakże radość na twarzach odwiedzanych przez nas osób oraz rozmowy i optymizm niektórych cierpiących pokazały nam, że warto sprawiać ludziom choć krótkie chwile radości.

Opiekunem wyjścia była p. Katarzyna Marciniak-Helińska