Więcej drzew dla następnych pokoleń…

Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku szkolnym, odbyła się pierwsza zbiórka makulatury. Jak zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów Ratajczaka. Młodzież zebrała 758 kg odpadów. Pieniądze ze zbiórki pomogły częściowo sfinansować udział w konkursach przedmiotowych Geo - Planeta i Eko - Planeta. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest uświadamianie młodzieży, że każdy człowiek swoim zachowaniem wpływa na środowisko – im więcej makulatury zbierzemy i przekażemy do powtórnego przetwarzania, tym więcej drzew zostanie dla następnych pokoleń. Zbiórka łączy w sobie kilka aspektów: poszanowanie zasobów natury, odzyskiwanie surowców wtórnych oraz aspekt społeczny. Zapraszamy wszystkich, którym zależy na dbaniu o środowisko do przyłączenia się. Kolejna zbiórka odbędzie się w marcu 2018 r. Pragniemy również podziękować firmie  Pana Roberta Apolinarskiego PHU BROSS za odbiór odpadów pochodzących ze zbiórki.

Opiekunowie: Bogumiła Basak i Małgorzata Pelczyńska